Zakwaterowanie All Inclusive – warto czy nie?

Wakacje all inclusive zdobyły popularność w ostatnich latach ze względu na ich wygodę i przystępność cenową. Najwyraźniej ludzie lubią wiedzieć, jaki będzie całkowity koszt ich podróży podczas rezerwacji, a biorąc pod uwagę, że wszystkie posiłki, napoje i zajęcia wliczone są w cenę, nie musisz martwić się o przekroczenie budżetu podczas Twojego wypoczynku.

Czy rzeczywiście wakacje all inclusive są lepsze niż samodzielna organizacja wyjazdu?

Wielu podróżników przeraża ta myśl i są mocno przeciw słowom „all inclusive”, a nawet niektórzy twierdzą, że tak naprawdę nie jesteś podróżnikiem, jeśli zatrzymasz się w kurorcie all-inclusive, w którym wszystko jest zrobione dla Ciebie.

Ci podróżnicy wolą dokładnie zbadać miejsce docelowe, codziennie zwiedzać coś po swojemu, jeść uliczne jedzenie, poznawać mieszkańców i odkrywać miejsca na uboczu, które oddalają ich od ośrodka lub hotelu.

Poza tym argumentują, że wakacje all inclusive są destrukcyjne dla lokalnych społeczności, ponieważ zachęcają podróżnych do pozostania w hotelach i nie wspierania lokalnej gospodarki.

Co wybrać: all inclusive czy nie?

Nie ma dobrego lub złego sposobu podróżowania, a wakacje all inclusive mogą być naprawdę dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Jednak, zanim podejmiesz decyzję o rezerwacji all-inclusive w Meksyku, Jamajce lub na Bahamach, poczytaj w sieci jak najwięcej na temat zalet i wad związanych z wyjazdem w stylu all inclusive, a także z drugiej strony –  z czym wiąże się samodzielnie organizowana wycieczka. Nie zaszkodzi też poprosić bardziej doświadczonych podróżników o kilka praktycznych wskazówek. Zapytaj o aspekty, które powinieneś poważnie rozważyć, aby móc ostatecznie zdecydować których z tych wyżej opisanych to najbardziej odpowiedni rodzaj wakacji dla Ciebie.

Dzięki takiemu świadomemu podejściu na pewno podejmiesz właściwą decyzję.