Niezbędne wyposażenie narciarza w pigułce

Jazda na nartach dostarcza wielu emocji i daje możliwość przeżycia czegoś niesamowitego. Z tym stwierdzeniem zgodzi się chyba większość miłośników białego szaleństwa. Jednak aby móc cieszyć się w pełni zabawą na stoku należy się uprzednio odpowiednio przygotować. I nie chodzi tu nawet o zarezerwowanie noclegu czy dotarcie na stok. W przypadku komfortu jazdy czy też bezpieczeństwa największe znaczenie ma wyposażenie narciarza. Czego nie może zabraknąć? O tym poniżej.

Kupić czy wypożyczyć?

Jazda na nartach nie byłaby możliwa, gdyby oczywiście nie same narty i kije. To właśnie ten sprzęt narciarski pozwala poruszać się po ośnieżonym stoku. Dodatkowo niezbędne są także specjalistyczne buty narciarskie, które można zakupić w większości sklepów ze sprzętem odpowiednim dla sportów zimowych. Co ważne zakup takich produktów jest zalecany, ale nie konieczny. Otóż w pobliżu każdego stoku znajdują się wypożyczalnie, w których można całe wyposażenie wynająć na pewien czas. Jeśli jednak planujemy jeździć na nartach co roku warto zdecydować się na zakup własnego sprzętu. Warto pamiętać o zakupie gogli czy też kasku, które wpływają na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Co trzeba kupić przed wyjazdem na narty?

O ile pewne elementy można z powodzeniem wypożyczyć na miejscu o tyle niektóre produkty należy po prostu zakupić. Są to między innymi ubrania czy też okulary i krem ochronny z filtrem. Piękna i słoneczna pogoda sprzyja bowiem pojawianiu się oparzeń, dlatego zawsze należy pamiętać o nasmarowaniu twarzy i odsłoniętych miejsc specjalnym kremem. Ciepła i wygodna bielizna, kombinezon lub kurta i spodnie,a  także czapka czy rękawice – o tym wszystkim należy pamiętać wybierając się na zakupy.