Jak przygotować się na ferie?

Ferie to czas wolny, z którego radość z racji wolnego czasu mogą najczęściej uczniowie szkół. Jak co roku, zostały już wyznaczone terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii dla uczniów szkół poszczególnych województw. Niektórym pomysł na ten czas wolny przychodzi od razu, natomiast innym sprawia to kłopot.

Jak wybrać kierunek wyjazdu na ferie?

Jak wiadomo, ferie przypadają dla każdego województwa w innym terminie, lecz łączy je to, że każdy termin wypada w okresie zimowym.  Największą popularnością spędzenia czasu w ferie mogą poszczycić się wyjazdy w góry na narty. Na to, czy każdemu odpowiada sposób spędzania czasu na stoku narciarskim, trzeba odpowiedzieć sobie samemu, lecz jeśli nigdy nie miało się możliwości sprawdzić tego w praktyce, to warto choćby spróbować. Sprzętu narciarskiego nie trzeba kupować, jeśli nie wie się, czy ten rodzaj rozrywki przyniesie oczekiwaną satysfakcję, istnieje możliwość wypożyczenia nart. Początkującym zaleca się wybór łagodnych stoków, by nie zrazić się do tego rodzaju atrakcji ani nie nabawić się kontuzji. Jednym z miejsc, w którym warunki sprzyjają amatorom, są Klepki w Wiśle. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz łagodny stok narciarski sprzyjający pierwszym doświadczeniom z nartami.

Co, jeśli zamiast zimy preferuje się lato?

Nie wszystkim zima daje równie dużo radości. Jeśli należy się do osób, które zamiast jeździć na nartach, preferują opalanie się na plaży, to idealną pozycją na wyjazd w okresie ferii jest Tajlandia. Między listopadem a lutym pogoda w Tajlandii jest ciepła, sucha oraz stabilna. Na pobyt krótszy niż 30 dni, nie trzeba posiadać wizy. Ponadto tajska kuchnia podbija serca polaków i staje się coraz bardziej widoczna w restauracjach w Polsce. Warto jednak wiedzieć, że wyjazd do Tajlandii wiąże się z nieco większym wydatkiem niż wyjazd w góry na narty, aczkolwiek opalanie się w pełnym słońcu na leżaku w okresie zimowym, to widok, którego mógłby pozazdrościć nie jeden Polak.