Dominujące regiony narciarskie

Każdy kraj mający dostęp do gór może poszczycić się bardzo różnym stopniem zagospodarowania terenów górzystych i zaawansowanie infrastruktury w górach na pewno determinuje później możliwości i perspektywy turystyczne.

Same wysokie góry nie zdają się na wiele, o czym do jeszcze nie tak dawna świadczyły chociażby polskie Tatry, które dopiero od kilku lat zaczynają z sukcesami zabiegać o narciarzy z Niemiec, Czech czy Austrii. Tatry mogą rywalizować z Alpami na pewno nie pod względem wysokości, ale już tradycja i kultura, mogą być równie atrakcyjne dla kogoś, kto zazwyczaj wybierał narty Włochy. Aby jednak takiego doświadczonego narciarza lubiącego zwiedzać kurorty zimowe w całej Europie przyciągną

do jakiegokolwiek nowego miasta czy regionu, trzeba mu zaproponować nowoczesną, bezpieczną i funkcjonalną infrastrukturę, na którą oprócz bazy noclegowej i dróg dojazdowych składa się chociażby właściwe przygotowanie tras biegowych i zjazdowych oraz utrzymanie kolejek górskich czy wyciągów narciarskich.

Dlatego liczona w dekadach przewaga krajów jak Austria czy Włochy w świecie turystyki narciarskiej nad innymi krajami jak Czechy i Polska, jest wciąż bardzo widoczna, właśnie w całym tym zapleczu. To przekłada się niejednokrotnie na koszty – najlepsze kurorty i regiony znane na całym świecie ze swojej doskonałej oferty narciarskiej jak Tyrol czy Karyntia mogą nawet poza sezonem liczyć sobie drożej za wszystko. Rozwiązaniem mogącym oszczędzić nieco pieniędzy w kieszeni zapalonego narciarza są last minute narty.

Więcej na primoris.pl